Uwierz w siebie
Uwierz w siebie…
Człowiek od początku swojego życia, kiedy zyskuje coraz większą świadomość, zaczyna wierzyć w różne rzeczy. Dochodzą do niego różne aspekty życiowe, przez co zaczyna szukać aspiracji względem swojego życia. Będąc w przedszkolu, czy szkole, stawia sobie cele, które chce spełnić. Również przy pomocy rodziców jest w stanie jakoś realizować swoje założone zadania. Normalne jest to, że nie zawsze może nam coś w życiu wyjść. Często bywa tak, że spotykamy się z różnymi porażkami i wcale to nie musi oznaczać tego, że ktoś się nie nadaje już do czegokolwiek. Brak wiary w siebie może zacząć się od tego, gdy rodzice mają za duże wymagania dla swoich dzieci i kiedy one nie odnoszą wcześniej założonych sukcesów, oni reagują na to bardzo negatywnie. To wywołuje w dzieciach takie poczucie wiary w siebie, że jesteśmy niewystarczający i że nie powinniśmy dalej w czymś działać. Niekoniecznie jednak na brak wiary w siebie mogą wpływać rodzice, również przyczyniają się do tego fałszywi ludzie, którzy po prostu z góry chcą, żebyśmy nabrali negatywnej postawy do swojego życia. Staraj się unikać takich osób na swojej drodze.
Należy pamiętać, że nikt nie powinien nam dyktować warunków oraz motywacji do życia, sami powinniśmy wiedzieć, co jest dla nas dobre. Wiarę w siebie da się odbudować, absolutnie na każdym etapie swojego życia, dlatego chciałabym Ci podać kilka propozycji, które powinny zmienić Twoje nastawienie do swojej osoby.
Jak uwierzyć w siebie?
Musisz przede wszystkim pamiętać, że Twoje życie to nie jest niekończąca się droga porażek, tylko w aferze tych wszystkich złych wspomnień, najczęściej odnosisz mylne wrażenie do rzeczywistości, która Cię otacza. Zapoznaj się z wytycznymi, które pozwolą znowu lepiej spojrzeć na swoje życie i otworzyć oczy na możliwości, które są przed Tobą nadal otwarte.
- Kluczem do uwierzenia w siebie, jest określenie swoich możliwości w życiu. Jeżeli mamy aspiracje do bycia modelką, a niekoniecznie jesteśmy np. odpowiednie wysokie, to dobrze byłoby sobie po prostu odpuścić dany cel. Podstawą zachowania zdrowego rozsądku, jest odpowiednia kalkulacja swoich założeń w życiu, do tego jaką osobą jesteśmy. Nie warto się zadręczać, tym że nie jesteśmy po prostu do czegoś pisani.
- Kolejnym elementem pracy nad sobą, jest przestanie się porównywania do innych ludzi. Właśnie przez takie zachowania, dołujemy się coraz bardziej, bo nie potrafimy osiągnąć tego, co inni mogli dostać od życia.
- W realizacji swoich celów staraj się zaczynać od małych kroków. Na przykład, jeżeli ktoś chciałby wystąpić w maratonie, to niech da sobie więcej czasu i zakłada sobie dość racjonalny sposób podchodzenia do biegania, od powiększania swoich dystansów, do ilości treningów w tygodniu.
- Regeneracja i odpoczynek, jest istotnie ważna. Nie pozwalaj, aby się przebodźcować i czasem spraw sobie odrobinę relaksu, aby uwolnić głowę od niepotrzebnych myśli.
- Jeżeli czujesz, że przechodzisz kryzys na danym etapie, to poproś swoich bliskich i znajomych, aby Ci pomogli ocenić położenie, w jakim się znajdujesz lub mogli Ci coś doradzić.
- Tak naprawdę, zacznij siebie lubić i doceniać za to, że po prostu jesteś. Komplementuj się codziennie i dostarczaj swoim potrzebom odpowiednią atencję.
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
O autorce
Przeczytaj więcej o autorce: Otylia Wrzos oraz o jej wróżbach tutaj: moje wróżby.