Rodzaje relacji
Spis treści
Rodzaje związków między kobietą a mężczyzną
Związek między dwojgiem ludzi może wyglądać różnie. Jego charakter ma związek z tym, jakie osobowości mają partnerzy, jakie mają upodobania i spojrzenia na świat. Nie ma idealnego modelu związku, ani żadnego schematu, wedle jakiego należy postępować, aby relacja była udana i prawdziwa. To, jak będzie się Wam ze sobą żyło zależy tylko od Waszych wspólnych ustaleń. Jakie zatem mogą być rodzaje związków i czym się charakteryzują?
Jakie rodzaje związków można wyróżnić?
Zapewne rodzajów związków może być tyle, ile jest par na świecie, a każda z nich ma prawo postępować według własnych zaakceptowanych przez obie strony zasad. Istnieje jednak kilka rodzajów relacji między partnerami, która można w dość prosty sposób scharakteryzować.
- Konkubinat. Chociaż nie brzmi ładnie i nie kojarzy się dobrze, to jednak jest jednym z najczęściej tworzonych w społeczeństwie związków. Polega on na tym, że dwie osoby żyją ze sobą, jak rodzina jednak wedle prawa rodziny nie stanowią. Partnerzy niezwykle często decydują się na niego zanim się pobierają. Pozwala on poznać się lepiej i spróbować codziennego życia, a kiedy obie strony dochodzą do wniosku, że do siebie nie pasują, mogą zwyczajnie rozstać się w prosty i szybki sposób.
- Małżeństwo. Rodzaj związku znany każdemu. Uregulowana prawnie relacja dwóch osób, które tworzą rodzinę. Małżonkowie prowadzą wspólne gospodarstwo domowe i dzielą się majątkiem, chyba że przed zawarciem małżeństwa postanowią inaczej. To najpowszechniejsza i najbardziej akceptowana społecznie forma relacji między partnerami.
- Związek poligamiczny. To taki, w który zaangażowanych jest więcej osób, niż tylko para. Każda z nich wyraża zgodę na taki stan rzeczy i w pełni go akceptuje. Chociaż często wydaje się on trudny i nielogiczny, to istnieją ludzie, dla których to idealne rozwiązanie i czują się dobrze trwając w głębokiej relacji z kilkoma osobami jednocześnie.
- Związek partnerski. To rodzaj związku, który może być prawnie uregulowany i dotyczy dwóch osób, które prowadzą wspólne życie, jednak nie są małżeństwem. Najczęściej dotyczy on parterów homoseksualnych i pozwala im na to, aby wedle prawa stanowili rodzinę. Warto dodać, że taki rodzaj relacji nie jest akceptowany przez wszystkie kraje i nie wszędzie możliwe jest zawieranie go, toteż większość par decyduje się na konkubinat.
- Biały związek. To taki, w którym partnerzy żyją razem, jednak nie uznają fizycznej bliskości i nie prowadzą życia seksualnego. Najczęściej decydują się na niego osoby głęboko wierzące lub nieco starsze, dla których strefa intymna nie jest już tak ważna w budowaniu relacji z partnerem. Taki związek musi opierać się na silnej przyjaźni i wzajemnym wsparciu.
Podsumowanie
Rodzaje związków mogą różnić się od siebie i to, co jednej parze wydaje się idealnym rozwiązaniem, dla innej może być całkowicie abstrakcyjną sytuacją. Warto pamiętać, że każda decyzja o wspólnym życiu powinna być poprzedzona rozmową o oczekiwaniach i planach zaangażowanych osób. Białe związku, czy związki poligamiczne budzą duże kontrowersje i często są tematami szerokich dyskusji. Nie należy jednak oceniać ludzi, którzy się na nie decydują. Bardzo ważną kwestią jest to, czy obie strony akceptują te same zasady i czują się spełnione oraz szczęśliwe w układzie na jaki się zdecydowały.
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
⭐Jak uratować zwiazek ? |
|
⭐Związki karmiczne |
|
⭐Jak zakończyć związek ? |
|
⭐Tarot partnerski online |
|
O autorce
Przeczytaj więcej o autorce: Otylia Wrzos oraz o jej wróżbach tutaj: moje wróżby.