Przeciwieństwa
Spis treści
Czy przeciwieństwa się przyciągają?
Jak najbardziej, te jakże często przytaczane powiedzenie „przeciwieństwa się przyciągają” nie wzięło się znikąd. Oczywiście, nie zawsze jest to prawdą, ale tyczy się to konkretnych przykładów. Niektóre cechy charakteru doskonale się wzajemnie uzupełniają, podczas gdy niektóre przeciwstawne ze sobą cechy utrudniają nawiązanie wspólnego kontaktu. Przyjrzyjmy się więc obydwu przypadkom.
Kiedy przeciwieństwa się przyciągają?
Najprostszym przykładem może być osoba rozgadana i osoba, która głównie milczy. Choć niektórym może wydawać się to dziwne, to wystarczy sobie to wyobrazić, żeby zrozumieć ten fenomen. Tak więc sytuacja pierwsza, dwie osoby, którym buzia się nigdy nie zamyka. Dla takiej osoby bardzo często ważne jest to, żeby ktoś ją wysłuchał. Niestety przez wiecznie wylewający się z niej potok słów, ciężko znaleźć kogoś, kto by to wytrzymał. Często też taka osoba nie lubi, gdy ktoś wcina jej się w słowa. Zestawienie dwóch takich osób to niekończące się przerywanie sobie wzajemnie w zdaniu i brak możliwości dociągnięcia choć jednego wątku do końca, co będzie dla obu frustrujące.
Skrajnie przeciwna sytuacja ma miejsce przy dwóch małomównych osobach. Żeby rozmowa miała miejsce, to wypadałoby, żeby przynajmniej jedna ciągle coś mówiła. W tym przypadku większość czasu będzie spędzanego na niezręcznej ciszy i bardzo stresujących próbach przerwania jej. Właśnie dla tego kombinacja osoby, która ciągle coś mówi i osoba, która i tak niezbyt chce się wtrącać w środku zdania, to dobrana para. Oczywiście osób nieśmiałych i małomównych nam na świecie nie brakuje, ale osoba, która nas kocha, będzie chłonąć, to co mówimy, zamiast po prostu udawać, że słucha. Dla takiej rozgadanej osoby potrafi być to bardzo miłym zaskoczeniem, gdy jego „rozmówca” zapamiętał sporą część szczegółów, zamiast puścić większość słów w niepamięć.
Czasem jest też tak, że osoba, która się od nas różni, jest naszym przeciwieństwem w tym znaczeniu, że ma cechy, których nam brakuje. Cechy, które chcemy mieć, takie, które podziwiamy i uważamy za istotne. Często podziwiamy wtedy taką osobę i traktujemy ją jako wzór do zmiany na lepsze. Może być to, przykładowo, osoba o niskiej samoocenie, która podziwia swojego partnera za to, jak bardzo pewnym siebie on jest. Liczymy na to, że trochę odwagi naszej połówki na nas spłynie lub że wyręczy nas ona w zrobieniu czegoś, na co my nie będziemy mieć odwagi.
Kiedy przeciwieństwa są problemem?
Największy problem jest wtedy, gdy różnicą nie jest cecha charakteru lub podejście do czegoś, a tryb życia, jaki ktoś prowadzi. Osoba, która nie wyobraża sobie życia bez imprez, może być dość ciężka dla osoby, która imprez nienawidzi. Szczególnie jeśli nasz imprezowicz będzie chciał brać nas ze sobą na imprezy. Jeszcze ciężej jest, gdy osoba bardzo aktywna seksualnie dobierze się z kimś, kto od stosunku trzyma się szerokim łukiem. Problematyczne mogą się też okazać godziny pracy, gdyż może się okazać, że jedyny moment dla siebie, to dzień wolny od pracy. Czasem tak już jest, że dobierzemy się w parę z kimś, kto chodzi na nocne zmiany, podczas gdy my pracujemy od rana. Takie różnice są do przezwyciężenia, ale raczej nie dla osób, które źle znoszą ograniczoną ilość kontaktów ze swoją drugą połówką.
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
⭐Postaw prawdziwego tarota na miłość |
|
⭐Jak odzyskać miłość ? |
|
⭐Wróżby miłosne |
|
⭐Tarot online |
|