Kwas Bołotowa
Spis treści
Kwas Bołotowa
Kwas Bołotowa, to środek stworzony przez Borysa Bołotowa na jaskółczym zielu. Jest to mieszanina glistnika, inaczej jaskółczego ziela oraz innych składników. Jaskółcze ziele to wyjątkowa dzika roślina, która rośnie na całym terytorium naszego kraju. Jak każda inna naturalna trawa, glistnika można zobaczyć w pobliżu budynków mieszkalnych, wśród dużej liczby chwastów w domkach letniskowych, ogrodach, a także często na obrzeżach lasów, brzegach stawów i w rowach. Ta roślina kwitnie żółtymi kwiatami, liście są zwykle lekko rzeźbione.
Większość z nas prawdopodobnie słyszała więcej niż raz o jego leczniczych i dobroczynnych właściwościach, ale niewielu ma informacje o tym, co z nim zrobić i jak można go wykorzystać do celów leczniczych.
Historia kwasu Bołotowa
Bołotow nigdy nie był zawodowym lekarzem, niemniej jednak jest bardzo znanym i uznanym wynalazcą. Po wielokrotnych badaniach osobistych i analizie literatury medycznej doszedł do ostatecznego wniosku, że dla naturalnego utrzymania zdrowia ludzkiego konieczne jest terminowe stosowanie leków równolegle z produktami kwasu mlekowego.
Ta metoda polega na zdrowym stylu życia, a zatem na stosowaniu naparów, wywarów i nalewek przygotowanych z roślin leczniczych w celach profilaktycznych i leczeniu różnych dolegliwości. Twórca zwraca szczególną uwagę na glistnika, z którego pozyskuje się kwas Bołotowa poprzez specjalną fermentację trawy przy pomocy przydatnego dla organizmu cukru granulowanego i serwatki. Metoda ta powstała dzięki silnym bakteriom. Bołotow hodował bakterie z kwaśnego mleka w swoim własnym środowisku, do którego następnie zanurzono roślinę leczniczą, a mianowicie jaskółcze ziele.
Z uwagi na to, że trujące składniki alkaloidów występują w glistniku, niestety w tym środowisku przetrwały tylko najsilniejsze bakterie. W procesie rozmnażania i asocjacji z enzymami serwatkowymi, a także pod wpływem procesów tzw. fermentacji stały się lecznicze i bardzo przydatne dla organizmu człowieka. Dlatego przygotowany napój ma wyjątkowe właściwości lecznicze.
Zastosowanie kwasu Bołotowa w medycynie tradycyjnej
Kwas Bołotowa na glistniku przyczynia się do:
- poprawa ogólnej jakości życia, dostarczenie energii i prawidłowego odżywienia całego organizmu;
- oczyszczanie i odmładzanie na poziomie komórkowym organizmu z nikotyny, alkoholu, leków, zanieczyszczeń, soli, toksyn, radionuklidów;
- złagodzenie depresji i normalizowanie snu;
- przywrócenie odporności i zwiększenie wydajności;
- równoważenie pracy przewodu pokarmowego;
- przywrócenie prawidłowej funkcji jelit i żołądka;
- odbudowa uszkodzonych tkanek z posocznicą, wrzodami i erozją;
- usuwanie stresu emocjonalnego i fizycznego;
- normalizacja układu hormonalnego i krążenia;
- przywrócenie normalnego funkcjonowania układu nerwowego;
- przywrócenie flory i własnej warstwy ochronnej przewodu pokarmowego;
- pomoc w walce z infekcjami i wirusami;
- kompleksowe oczyszczanie organizmu;
- zatrzymanie wzrostu złośliwych i łagodnych guzów.
Metoda przygotowania kwasu Bołotowa
Przepis na kwas z glistnika i serwatki:
- Konieczne jest pobranie trzech litrów serwatki, szklanki posiekanej świeżej lub suchej trawy glistnika, a także cukru do zakwaszenia. Konieczne jest umieszczenie trawy w woreczku z gazy. Za pomocą ciężarka należy zanurzyć worek z gazy na dnie puszki.
- W przypadku przegrzania serwatki, podczas tworzenia kwaśnego mleka bakterie mleczne giną. Jednocześnie do uzyskanej serwatki z mleka należy dodać około łyżeczki kwaśnej śmietany.
- Następnie zebrany bulion należy przechowywać w zacienionym, ciepłym miejscu. W takim przypadku słoik należy przykryć kilkoma warstwami gazy. Jest to konieczne, aby chronić zawartość słoika przed muszkami winnymi. W ciągu dwóch tygodni tworzą się dość wytrwałe osobniki bakterii kwasu mlekowego.
Jednocześnie produkty ich działania mają zdolność czyszczenia i odnawiania powierzchni, na których się pojawiają. Nazwa glistnik oznacza roślinę, która jest w stanie oczyścić organizm, czyli powierzchnię ciała. Obejmuje to, oprócz powierzchni ciała, wszystkie dostępne powierzchnie: ucho, oko, powierzchnie nosowo-gardłowe, płucne, pochwowe, wewnętrzne powierzchnie przewodu pokarmowego i inne. Wieloletnie doświadczenie w stosowaniu enzymów jaskółczego ziela przy różnych chorobach skóry, a także innych powierzchniach, pokazuje jego wyjątkową wartość jako terapeutycznego środka ludowego. Tak więc istnieją dowody na to, że wewnętrzne stosowanie enzymów glistnika w pół szklanki, przez kilka tygodni, pół godziny przed posiłkiem, całkowicie przywraca nabłonkowe powierzchnie żołądka i jelit.
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
O autorce
Przeczytaj więcej o autorce: Otylia Wrzos oraz o jej wróżbach tutaj: moje wróżby.