Osaczenie w związku
Spis treści
Nadmierna kontrola w związku
Wiążąc się z drugą osobą bardzo często zdarza się, że chcemy ją mieć na własność dla siebie. Taką tendencję przejawiają szczególnie kobiety. Pragną wiedzieć o facecie wszystko – z kim się spotyka, co robi w wolnym czasie, z kim rozmawiała w pracy. Mężczyźni natomiast są tajemniczy i skryci. Nie potrafią mówić otwarcie o każdym aspekcie swojego życia, a często uważają drobne szczegóły za nieistotne. W takiej sytuacji kobietom zdarza się popadać w paranoiczne myślenie i zaczynają kontrolować partnera na każdym etapie jego życia. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czy ten problem dotyczy również ciebie!
Kontrola telefonów i portali społecznościowych
Kiedy jesteśmy zazdrości i próbujemy zawłaszczyć czyiś wolny czas – jesteśmy ciekawi na co marnuje go nasza druga połówka. Chcemy mieć stu procentową pewność, że nie kryje się za tym żadna osoba trzecia. Zaczynamy wtedy nasze szpiegowanie i kontrolowanie w związku. Pierwszym etapem jest właśnie sprawdzanie telefonu i wszelkich wiadomości przychodzących. Pamiętaj, że zaufanie w związku to podstawa, a takim zachowaniem możesz zniszczyć waszą relację!
Przesłuchania jak na komisariacie
Osoba, która ma tendencję do nadmiernej kontroli będzie doszukiwać się drugiego dna nawet, jeśli po przejrzeniu telefonu nic nie znajdzie. Wtedy rozpoczną się przesłuchania i próby wymuszenia na partnerze przyznania się do domniemanych kłamstw i zatajeń. Charakterystyczny przy tej taktyce jest szantaż emocjonalny i próby przeniesienia odpowiedzialności za tą sytuację na drugą osobę. Bardzo często osoba przesłuchiwana zdaje sobie sprawę z toksyczności tego zachowania dopiero po dłuższym czasie, kiedy para zdąży przyzwyczaić się już do danego schematu związku.
Zakazy w podejmowaniu nowych aktywności
Kolejnym przejawem obsesyjnej kontroli partnera jest wydawanie częstych zakazów w związku. Nasz ukochany nie ma naszego pozwolenia na wyjście z kumplami, wyjazd solo, spełnianie swoich pasji. Chcemy być w centrum jego wszechświata do tego stopnia, że zabieramy mu jakąkolwiek możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym. Tylko wtedy osoba kontrolująca czuje, że ma wpływ na zachowanie partnera. Ogranicza w ten sposób (w jej odczuciu) możliwość zdrady, czy porzucenia.
Szpiegowanie
Jest to najwyższy poziom kontroli w związku. Nasze życie zaczyna się kręcić w 100% wokół naszego partnera. Jeśli nie możemy uzyskać od niego odpowiedzi na nasze wątpliwości – bierzemy sprawy w swoje ręce i bawimy się w detektywa śledzącego każdy jego krok. Musisz wiedzieć, że nie jest to normalne zachowanie i jak tylko zauważysz je u siebie – koniecznie poszukaj pomocy u specjalisty!
W związku, w którym pojawia się obsesyjna kontrola partnera w pewnym momencie obydwie strony zaczną się dusić. Zazwyczaj wiąże się z poprzednimi doświadczeniami i brakiem pewności siebie u jednej ze stron. Jeśli w porę nie podejmie się działań, aby zapanować nad tym zachowaniem – taki związek będzie bardzo toksyczny i szkodliwy. Czujesz że problem nadmiernego kontrolowania partnera dotyczy ciebie? Nie bój się szukać pomocy u psychoterapeuty!
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
⭐Jak uratować zwiazek ? |
|
⭐Związki karmiczne |
|
⭐Jak zakończyć związek ? |
|
⭐Tarot partnerski online |
|
O autorce
Przeczytaj więcej o autorce: Otylia Wrzos oraz o jej wróżbach tutaj: moje wróżby.